Czy systemy POS są niezbędne?

 

 
W opinii wielu ekspertów, pojawienie się systemów POS zrewolucjonizowało zrządzanie sprzedażą, czyniąc je bardziej zintegrowanym i znacznie wydajniejszym. Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Program POS (ang. Point of Sale), to potężne narzędzie wspierające właścicieli, managerów oraz personel sklepów, lokali gastronomicznych oraz innych punktów sprzedażowych w obsłudze klienta. Dzięki jednemu programowi, możliwe jest zarówno prowadzenie bieżącej sprzedaży, jak również monitorowanie stanów magazynowych, obsługa transakcji w sklepach internetowych, drukowanie kodów kreskowych, paragonów fiskalnych, jak również wykonywanie wielu innych czynności, zależnie od zapotrzebowania danego sklepu.

Zarządzanie sprzedażą

Nowoczesne systemy sprzedaży sprawdzają się zarówno w mniejszych sklepach i punktach usługowych z jednym stanowiskiem kasowym, jak również w dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach, posiadających wiele sklepów i placówek handlowych. Niepodważalną zaletą systemów POS są ich ogromne możliwości konfiguracyjne. System zarządzania sprzedażą pozwala nie tylko monitorować procesy dystrybucji czy stan magazynów w wielu lokalizacjach jednocześnie. Jest także potężnym narzędziem marketingowym i promocyjnym, ponieważ umożliwia szczegółową analizę wskaźników sprzedażowych poszczególnych produktów, co pozwala planować, realizować i modyfikować strategię sprzedaży towarów i usług. Jednocześnie, system sprzedaży POS jest niezwykle łatwy w obsłudze i niemal natychmiast gotowy do działania. Czytelny, intuicyjny interfejs, możliwość zarządzania zasobami firmy z dowolnego miejsca na świecie czy kompatybilność oprogramowania z kasami fiskalnymi, drukarkami, terminalami płatniczymi i innymi urządzeniami sprawiają, że oprogramowanie POS stanowi obowiązkowy element wyposażenia każdego sklepu.

POS w chmurze

Nowością oferowaną rzez wiodących dostawców oprogramowania do zrządzania sprzedażą, są systemy POS w chmurze, czyli możliwość przechowywania wszystkich informacji na dysku wirtualnym. Nie trzeba dodawać, że podstawową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zarządzania towarami i magazynami, niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywamy. Jest to szczególnie atrakcyjne dla sieci handlowych, posiadających swoje placówki w różnych regionach kraju czy częściach świata. W czasach, gdzie standardem jest mobilność, a praca coraz częściej ma charakter zdalny, system POS w chmurze wydaje się być rozwiązaniem na miarę oczekiwań.